Online archív bol navrhnutý a naprogramovaný tímom Streamboyz. Videá sú umiestnené na serveroch občianskeho združenia Multiplace. Použitie, šírenie fotografií a audiovizuálneho obsahu tejto stránky len so súhlasom Slovenskej filharmónie. Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Slovenská filharmónia je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

MK SR

Sledujte náš kanál na Youtube
Navštívte tím Streamboyz na Facebooku
Sledujte nás na Twittri
SK
EN

1. časť [01:09:53]1st part [01:09:53]

00:00
00:00
  • Off
  • Subtitles
  • Titulky
0 Páči sa Likes

Slovak Chamber Orchestra

Wednesday, November 09 2016, 7.00 PM
Serie M – Special Concerts, Smal Hall of Slovak Philharmonic

Slovenský komorný orchester

Streda 9. 11. 2016, 19.00 h
M – Mimoriadne koncerty, Malá sála Slovenskej filharmónie


Koncert v rámci festivalu Epoché / Nová slovenská hudba

František Babušek bol odchovancom Pražského konzervatória (Josef Suk, Vítězslav Novák). Patril k pragmatikom a jeho diela nesú pečať autora, ktorý dokonale ovláda jednotlivé interpretačné zoskupenia. To isté platí o Michalovi Vilecovi či Zdenkovi Mikulovi. Vychádzali z praxe, neašpirovali na nadčasové projekty. Dušan Martinček už posunul fenomén kreativity do polohy intelektuálskej reflexie; takisto ovládal prax, mal však voči nej zvýšené nároky v zmysle sofistikácie tvarov a vzťahov. Ladislav Kupkovič, kedysi rebel – avantgardista, neskôr rebel – klasicista rád šokoval verejnosť nečakanými riešeniami.


  • VideozáznamVideorecording
  • VáclavVáclav FrkalFrkal svetlálights, zvuksound, StanoStano BeňačkaBeňačka kamerycamera, striheditor, PeterPeter GondaGonda technická spoluprácaIT supervisor, MarekMarek PiačekPiaček réžiavideo director, postprodukciapost-production
  • Vyrobila Slovenská filharmónia © 2016A Slovak Philharmonic Production © 2016
Slovenský komorný orchester