Online archív bol navrhnutý a naprogramovaný tímom Streamboyz. Videá sú umiestnené na serveroch občianskeho združenia Multiplace. Použitie, šírenie fotografií a audiovizuálneho obsahu tejto stránky len so súhlasom Slovenskej filharmónie. Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Slovenská filharmónia je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

MK SR

Sledujte náš kanál na Youtube
Navštívte tím Streamboyz na Facebooku
Sledujte nás na Twittri
SK
EN

1. časť [01:15:28]1st part [01:15:28]

00:00
00:00
  • Off
  • Subtitles
  • Titulky
0 Páči sa Likes

Piano Recital IV. – Magdaléna Bajuszová

Tuesday, May 03 2016, 7.00 PM
Serie K – Piano and pianists, Smal Hall of Slovak Philharmonic

Klavírny recitál IV. – Magdaléna Bajuszová

Utorok 3. 5. 2016, 19.00 h
K – Klavír a klaviristi, Malá sála Slovenskej filharmónie


Ludwig van Beethoven je často vnímaný ako veľmi expresívny, pasionátny autor. Vo svojej hudbe nahradil po vzore Carla Philippa Emanuela Bacha systematickú, tabuľkovú barokovú afektivitu pravou emóciou. Sonáta f mol je v tomto smere symbolom. Johannes Brahms ponúka takisto silne emočnú hudbu, v jeho prípade je však táto rovina držaná v asketickej intimite. Béla Bartók výrazovosťou v zásade takisto nešetril, vedel však byť aj nežný, pastorálny, bukolický.


  • VideozáznamVideorecording
  • VáclavVáclav FrkalFrkal zvuksound, svetlálights, PeterPeter GondaGonda technická spoluprácaIT supervisor, MarekMarek PiačekPiaček postprodukciapost-production, StanoStano BeňačkaBeňačka kamerycamera, striheditor, réžiavideo director, postprodukciapost-production
  • Vyrobila Slovenská filharmónia © 2016A Slovak Philharmonic Production © 2016