This online archive was designed and programmed by Streamboyz Team. Concerts are located on the Multiplace servers. Use and distribution of photographs and audiovisual content of this site only with the consent of the Slovak Philharmonic. This site uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies. Find out more. The Slovak Philharmonic is a state-subsidised organisation of the Ministry of Culture of the Slovak Republic.

MK SR

Subscribe to us Youtube
Like our team on Facebook
Follow us on Twitter
SK
EN

1. časť 1st part

00:00
00:00
  • Off
  • Subtitles
  • Titulky
0 Páči sa Likes

Hommage à Bohdan Warchal

Sunday, January 25 2015, 4.00 PM
Serie SKO – Slovak Chamber Orchestra Concerts, Concert Hall of Slovak Philharmonic

Hommage à Bohdan Warchal

Nedeľa 25. 1. 2015, 16.00 h
SKO – Slovenský komorný orchester, Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

ProgramProgram
François CouperinFrançois Couperin (arr. Paul BazelairePaul Bazelaire)
Pièces en concert pre violončelo a sláčikový orchesterPièces en Concert for Violoncello and Strings (arr. Paul Bazelaire)
Ladislav KupkovičLadislav Kupkovič
Koncert pre hoboj a orchester Concerto for Oboe and Strings
Antonín DvořákAntonín Dvořák
Serenáda pre sláčikový orchester E dur, op. 22Serenade for Strings in E major, Op. 22

François Couperin patril vo svojej dobe k profilujúcim skladateľom francúzskej hudby. Dodnes je známy ako excelentný clavesinista. Spoločne s Jeanom Philippom Rameauom ponúkol neprekonateľnú kolekciu filigránskych kompozícií určených clavesinu, respektíve čembalu. Načrel však aj do iných vôd, o čom svedčia jeho koncertantné diela pre rôzne nástroje. Ladislav Kupkovič: v šesťdesiatych rokoch mierne verejnosť provokoval extrémnymi experimentmi, napokon sa však na prekvapenie mnohých svojich vrstovníkov oddal klasickému spôsobu komponovania v starom dobrom durovo – molovom systéme. Skúsený skladateľ sa dôvtipne poihráva s hudbou majstrov 17., 18. a 19. storočia a dodáva súčasnému človeku optimizmus. Serenáda Antonína Dvořáka patrí k najšťastnejším dielam, aké vznikli v priebehu 19. storočia. Je takisto prejavom dobrej vôle a neutíchajúceho optimizmu.


  • Vyrobila Slovenská filharmónia © 2015A Slovak Philharmonic Production © 2015
Hommage à Bohdan Warchal