Online archív bol navrhnutý a naprogramovaný tímom Streamboyz. Videá sú umiestnené na serveroch občianskeho združenia Multiplace. Použitie, šírenie fotografií a audiovizuálneho obsahu tejto stránky len so súhlasom Slovenskej filharmónie. Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Slovenská filharmónia je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

MK SR

Sledujte náš kanál na Youtube
Navštívte tím Streamboyz na Facebooku
Sledujte nás na Twittri
SK
EN

1. časť [01:06:55]1st part [01:06:55]

00:00
00:00
  • Off
  • Subtitles
  • Titulky
0 Páči sa Likes

Mozart / Martinů

Sunday, April 29 2018, 4.00 PM
Serie SKO – Slovak Chamber Orchestra Concerts, Smal Hall of Slovak Philharmonic

Mozart / Martinů

Nedeľa 29. 4. 2018, 16.00 h
SKO – Slovenský komorný orchester, Malá sála Slovenskej filharmónie


Wolfgang Amadeus Mozart -- na čo siahol, to sa mu podarilo. Venoval sa všetkým existujúcim žánrom. Hoci niektoré z nich očividne preferoval ako objekty „prerodu“, aj v tých menej vyvolených si počínal s bravúrou. V oblasti koncertantnej literatúry jednoznačne preferoval diela pre klavír a orchester. Koncertantná symfónia pre husle, violu a orchester s vtipnou skordatúrou sólových huslí však takisto prináša nejednu inováciu v riešení základnej tvorivej stratégie. Mozartom 20. storočia bol z hľadiska produktivity a suverenity Bohuslav Martinů. Skromný rodák z malebnej Poličky konal takisto neomylne a zainteresovane. Mozartove opusy sú dokonca jedným z východísk jeho komorných skladieb.


  • VideozáznamVideorecording
  • VáclavVáclav FrkalFrkal zvuksound, svetlálights, PeterPeter GondaGonda technická spoluprácaIT supervisor, VáclavVáclav Frkal ml.Frkal ml. kamerycamera, striheditor, réžiavideo director, MarekMarek PiačekPiaček postprodukciapost-production
  • Vyrobila Slovenská filharmónia © 2018A Slovak Philharmonic Production © 2018
Mozart  / Martinů