Online archív bol navrhnutý a naprogramovaný tímom Streamboyz. Videá sú umiestnené na serveroch občianskeho združenia Multiplace. Použitie, šírenie fotografií a audiovizuálneho obsahu tejto stránky len so súhlasom Slovenskej filharmónie. Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Slovenská filharmónia je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

MK SR

Sledujte náš kanál na Youtube
Navštívte tím Streamboyz na Facebooku
Sledujte nás na Twittri
SK
EN

1. časť [01:40:53]1st part [01:40:53]

00:00
00:00
  • Off
  • Subtitles
  • Titulky
0 Páči sa Likes

Mucha Quartet

Tuesday, February 27 2018, 7.00 PM
Serie HS – Music and Words, Smal Hall of Slovak Philharmonic

Mucha Quartet

Utorok 27. 2. 2018, 19.00 h
HS – Hudba a slovo, Malá sála Slovenskej filharmónie


Mucha Quartet
Juraj Tomka – 1. husle
Jozef Ostrolucký – 2. husle
Adam Pechočiak, a. h. – viola
Pavol Mucha – violončelo
Boris Farkaš číta z próz Jána Roznera.


Francúzsky huslista, dirigent a skladateľ Rodolphe Kreutzer je známy predovšetkým ako človek, ktorému Ludwig van Beethoven dedikoval slávnu Husľovú sonátu opus 47. Kreutzer je autorom komorných diel, husľových koncertov, 40 opier a predovšetkým kolekcie 24 etud -- capricií pre sólové husle, ktoré sú predchodcom slávneho cyklu Niccola Paganiniho. Ernst Theodor Amadeus Hoffmann je osobnosťou, ktorá fantazijným videním sveta výrazne ovplyvnila literatúru prvej polovice 19. storočia. Jeho hrdinom bol najmä kapelník Kreisler, ktorý je aj symbolom Hoffmannovej muzikality. Na sklonku krátkeho života si Wolfganga Amadea Mozarta doslova podmanil basetový roh, predchodca moderného klarinetu. Okrem množstva drobných komorných skladieb mu geniálny autor venoval prekrásne Klarinetové kvinteto A dur.


Mucha QUARTET
Juraj Tomka – 1st violin
Jozef Ostrolucký – 2nd violin
Adam Pechočiak, guest appearance – viola
Pavol Mucha – cello
Boris Farkaš reads proses by Ján Rozner.


  • VideozáznamVideorecording
  • VáclavVáclav FrkalFrkal svetlálights, zvuksound, PeterPeter GondaGonda technická spoluprácaIT supervisor, VáclavVáclav Frkal ml.Frkal ml. kamerycamera, striheditor, réžiavideo director, MarekMarek PiačekPiaček postprodukciapost-production
  • Vyrobila Slovenská filharmónia © 2018A Slovak Philharmonic Production © 2018
Mucha Quartet