Online archív bol navrhnutý a naprogramovaný tímom Streamboyz. Videá sú umiestnené na serveroch občianskeho združenia Multiplace. Použitie, šírenie fotografií a audiovizuálneho obsahu tejto stránky len so súhlasom Slovenskej filharmónie. Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Slovenská filharmónia je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

MK SR

Sledujte náš kanál na Youtube
Navštívte tím Streamboyz na Facebooku
Sledujte nás na Twittri
SK
EN

1. časť [01:10:14]1st part [01:10:14]

00:00
00:00
  • Off
  • Subtitles
  • Titulky
0 Páči sa Likes

Dittersdorf, Haydn, Borodin

Sunday, February 14 2016, 6.00 PM
Serie SKO – Slovak Chamber Orchestra Concerts, Smal Hall of Slovak Philharmonic

Dittersdorf, Haydn, Borodin

Nedeľa 14. 2. 2016, 18.00 h
SKO – Slovenský komorný orchester, Malá sála Slovenskej filharmónie


Carl Ditters von Dittersdorf sa popri Josephovi Haydnovi veľkou mierou zaslúžil o konštituovanie nových zásad komponovania v prvej polovici 18. storočia. O jeho nevšednej predstavivosti svedčí aj fakt, že do svojej Koncertantnej symfónie obsadil kontrabas. Michael Haydn síce nebol taký úspešný ako jeho brat Joseph, má však na konte množstvo opusov, ktoré si zasluhujú pozornosť. Jedným z nich je Koncert pre dva trombóny – takisto nevšedná inštrumentačná konštelácia.


  • VideozáznamVideorecording
  • VáclavVáclav FrkalFrkal zvuksound, PeterPeter GondaGonda technická spoluprácaIT supervisor, MarekMarek PiačekPiaček postprodukciapost-production, StanoStano BeňačkaBeňačka kamerycamera, réžiavideo director, striheditor, postprodukciapost-production
  • Vyrobila Slovenská filharmónia © 2016A Slovak Philharmonic Production © 2016
Dittersdorf, Haydn, Borodin