Online archív bol navrhnutý a naprogramovaný tímom Streamboyz. Videá sú umiestnené na serveroch občianskeho združenia Multiplace. Použitie, šírenie fotografií a audiovizuálneho obsahu tejto stránky len so súhlasom Slovenskej filharmónie. Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Slovenská filharmónia je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

MK SR

Sledujte náš kanál na Youtube
Navštívte tím Streamboyz na Facebooku
Sledujte nás na Twittri
SK
EN

1. časť [01:00:41]1st part [01:00:41]

00:00
00:00
  • Off
  • Subtitles
  • Titulky
0 Páči sa Likes

Slovak Republic 25th Anniversary Concert

Monday, January 01 2018, 8.30 PM
Serie M – Special Concerts, Concert Hall of Slovak Philharmonic

Slávnostný koncert k 25. výročiu vzniku Slovenskej republiky

Pondelok 1. 1. 2018, 20.30 h
M – Mimoriadne koncerty, Koncertná sieň Slovenskej filharmónie


Hudba Ludwiga van Beethovena je na celom svete integrálnou súčasťou slávnostných dní a výnimočných udalostí. Prispeje efektívnym spôsobom určite aj k oslave štvrťstoročnice vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Predohra Egmont je symbolom húževnatosti človeka v zápase o slobodu a nezávislosť; zborová a klavírna Fantázia c mol je skicou k legendárnemu Finále 9. symfónie -- ďalšiemu z hrdých hudobných symbolov. Symfonická fantázia BACH Eugena Suchoňa je exportným dielom slovenskej hudobnej produkcie, pevne zrasteným so slovenskou tradíciou ľudovej piesne, situovanej do modernistického terénu.


  • VideozáznamVideorecording
  • VáclavVáclav FrkalFrkal svetlálights, zvuksound, PeterPeter GondaGonda technická spoluprácaIT supervisor, StanoStano BeňačkaBeňačka kamerycamera, striheditor, MarekMarek PiačekPiaček réžiavideo director, postprodukciapost-production
  • Vyrobila Slovenská filharmónia © 2018A Slovak Philharmonic Production © 2018
Slávnostný koncert k 25. výročiu vzniku Slovenskej republiky