Online archív bol navrhnutý a naprogramovaný tímom Streamboyz. Videá sú umiestnené na serveroch občianskeho združenia Multiplace. Použitie, šírenie fotografií a audiovizuálneho obsahu tejto stránky len so súhlasom Slovenskej filharmónie. Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Slovenská filharmónia je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

MK SR

Sledujte náš kanál na Youtube
Navštívte tím Streamboyz na Facebooku
Sledujte nás na Twittri
SK
EN

1. časť [00:59:18]1st part [00:59:18]

00:00
00:00
  • Off
  • Subtitles
  • Titulky
0 Páči sa Likes

Maurice Ravel – Mother Goose Ballet

Saturday, October 22 2016, 4.00 PM
Serie R – Family Concerts, Concert Hall of Slovak Philharmonic

Maurice Ravel – Moja matka hus, balet

Sobota 22. 10. 2016, 16.00 h
R – Rodinné koncerty, Koncertná sieň Slovenskej filharmónie


Balet bol vo Francúzsku od čias panovania Ľudovíta XIV. kultovým žánrom. Francúzski skladatelia sa ho nevzdávali ani v novších časoch. Maurice Ravel napísal v roku 1908 pôvabnú rozprávkovú suitu pre štvorručný klavír s názvom Moja matka hus. O tri roky neskôr, keď pracoval na balete Dafnis a Chloé, sa rozhodol zrevidovať klavírnu verziu do podoby baletu.


  • VideozáznamVideorecording
  • VáclavVáclav FrkalFrkal zvuksound, svetlálights, MartinaMartina ČeretkováČeretková technická spoluprácaIT supervisor, PeterPeter GondaGonda technická spoluprácaIT supervisor, MarekMarek PiačekPiaček kamerycamera, postprodukciapost-production, striheditor, RenátaRenáta BeličováBeličová réžiavideo director
  • Vyrobila Slovenská filharmónia © 2016A Slovak Philharmonic Production © 2016
Maurice Ravel – Moja matka hus, balet