Online archív bol navrhnutý a naprogramovaný tímom Streamboyz. Videá sú umiestnené na serveroch občianskeho združenia Multiplace. Použitie, šírenie fotografií a audiovizuálneho obsahu tejto stránky len so súhlasom Slovenskej filharmónie. Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Slovenská filharmónia je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

MK SR

Sledujte náš kanál na Youtube
Navštívte tím Streamboyz na Facebooku
Sledujte nás na Twittri
Sledujte nás na Instagrame

1. časť [01:35:13]1st part [01:35:13]

00:00
00:00
  • Off
  • Subtitles
  • Titulky
0 Páči sa Likes

Gustav Mahler – Auferstehung

Friday, May 20 2016, 7.00 PM
Serie A/B – Symphonic-Vocal Music, Concert Hall of Slovak Philharmonic

Gustav Mahler – Auferstehung

Piatok 20. 5. 2016, 19.00 h
A/B – Symfonicko-vokálny cyklus, Koncertná sieň Slovenskej filharmónie


Gustav Mahler – na jednej strane Titan, na druhej vnútorne rozorvaný muž. Svojím konceptom života a pohľadu na svet nadviazal na tragické diela Franza Schuberta, večného pútnika. V Prvej symfónii si Mahler vytvoril ilúziu spomínaného Titana, aby ho hneď v Druhej symfónii podrobil krutej skúške v očistci a v pekle. Napokon však je k nemu zhovievavý a umožní mu prekonať akt vzkriesenia.


  • VideozáznamVideorecording
  • VáclavVáclav FrkalFrkal zvuksound, svetlálights, MarekMarek PiačekPiaček kamerycamera, striheditor, postprodukciapost-production, PeterPeter GondaGonda technická spoluprácaIT supervisor, RenátaRenáta BeličováBeličová réžiavideo producer
  • Vyrobila Slovenská filharmónia © 2016A Slovak Philharmonic Production © 2016
Gustav Mahler – Auferstehung