Online archív bol navrhnutý a naprogramovaný tímom Streamboyz. Videá sú umiestnené na serveroch občianskeho združenia Multiplace. Použitie, šírenie fotografií a audiovizuálneho obsahu tejto stránky len so súhlasom Slovenskej filharmónie. Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Slovenská filharmónia je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

MK SR

Sledujte náš kanál na Youtube
Navštívte tím Streamboyz na Facebooku
Sledujte nás na Twittri
SK
EN

1. časť [00:43:17]1st part [00:43:17]

2. časť [00:29:19]2nd part [00:29:19]

00:00
00:00
  • Off
  • Subtitles
  • Titulky
0 Páči sa Likes

Strauss, Mozart

Friday, January 16 2015, 7.00 PM
Serie D/E – Three Centuries of Music, Concert Hall of Slovak Philharmonic

Strauss, Mozart

Piatok 16. 1. 2015, 19.00 h
D/E – Hudba troch storočí, Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

UPOZORNENIE: Prvá časť koncertu nie je k dispozícii online.PLEASE NOTE: First part of the concert is not available online.
ProgramProgram
Richard StraussRichard Strauss
Don Juan, op. 20Don Juan, Op. 20
Koncert pre lesný roh a orchester č. 2 Es dur, AV 132Horn Concerto No. 2 in E -flat major, AV 132
PrestávkaIntermission
Wolfgang Amadeus MozartWolfgang Amadeus Mozart
Symfónia č. 36 C dur, KV 425 LineckáSymphony No. 36 in C major, KV 425 “Linzer”

Spočiatku neskrotný búrlivák, ku koncu kariéry mudrc, hľadiaci na svet s rozvahou a nadhľadom – Richard Strauss. Pevné pozície si ako mladík získal sériou symfonických básní. Z tejto kolekcie je azda najslávnejším projektom šťavnatá a výbušná partitúra Dona Juana. Naopak, posledné diela slávneho Mníchovčana nabádajú skôr k pokore a kontemplácii. Druhý Koncert pre lesný roh a orchester síce nestratil povestnú straussovskú iskru, predsa je vo výraze a použitých prostriedkoch skromný. Mozatova Symfónia číslo 36 je známa pod titulom „Linecká symfónia“. Geniálny Salzburčan ju napísal v priebehu štyroch dní na ceste z rodného mesta do Viedne. Symfónia už patrí k modernému, robustnejšiemu typu symfonického cyklu.


  • VideozáznamVideorecording
  • VáclavVáclav FrkalFrkal zvuksound, svetlálights, StanoStano BeňačkaBeňačka kamerycamera, striheditor, PeterPeter GondaGonda technická spoluprácaIT supervisor, MarekMarek PiačekPiaček réžiavideo director, postprodukciapost-production
  • Vyrobila Slovenská filharmónia © 2015A Slovak Philharmonic Production © 2015
  • Strauss, Mozart
  • Strauss, Mozart