Online archív bol navrhnutý a naprogramovaný tímom Streamboyz. Videá sú umiestnené na serveroch občianskeho združenia Multiplace. Použitie, šírenie fotografií a audiovizuálneho obsahu tejto stránky len so súhlasom Slovenskej filharmónie. Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Slovenská filharmónia je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

MK SR

Sledujte náš kanál na Youtube
Navštívte tím Streamboyz na Facebooku
Sledujte nás na Twittri
SK
EN

1. časť [01:10:31]1st part [01:10:31]

00:00
00:00
  • Off
  • Subtitles
  • Titulky
0 Páči sa Likes

Barrier Free Concert

Saturday, October 21 2017, 4.00 PM
Serie M – Special Concerts, Column Hall of Slovak Philharmonic

Koncert bez bariér

Sobota 21. 10. 2017, 16.00 h
M – Mimoriadne koncerty, Stĺpová sieň Slovenskej filharmónie


Antonio Vivaldi triumfoval najmä koncertantnou tvorbou pre husle a sláčikové nástroje. Brilantnú invenciu však majstrovsky uplatnil aj v rýdzo orchestrálnych sinfoniách. Benátsky mág bol vzorom aj Johannovi Sebastianovi Bachovi v jeho sólových koncertoch. Vivaldiovská virtuozita našla zreteľnú ozvenu aj v tvorivej dielni „démonického“ Niccola Paganiniho – po storočnej odmlke sa vďaka nemu opäť hlásila ku slovu baroková husľová tradícia Talianov. Do dávnych barokových čias sa koncom 19. storočia vnoril aj Edvard Grieg v jeho pôvabnej suite na počesť nórsko-dánskeho dramatika Ludviga Holberga, rivala slávneho Moliéra. Béla Bartók hľadal žriedla tajomnej hudobnej histórie ľudstva v ľudovej piesni a tanci; množstvo jeho majstrovských diel čerpá inšpiráciu z folklóru viacerých národov a etník.


  • VideozáznamVideorecording
  • VáclavVáclav FrkalFrkal zvuksound, svetlálights, PeterPeter GondaGonda technická spoluprácaIT supervisor, VáclavVáclav Frkal ml.Frkal ml. kamerycamera, striheditor, MarekMarek PiačekPiaček réžiavideo director, postprodukciapost-production
  • Vyrobila Slovenská filharmónia © 2017A Slovak Philharmonic Production © 2017
Koncert bez bariér