Online archív bol navrhnutý a naprogramovaný tímom Streamboyz. Videá sú umiestnené na serveroch občianskeho združenia Multiplace. Použitie, šírenie fotografií a audiovizuálneho obsahu tejto stránky len so súhlasom Slovenskej filharmónie. Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Slovenská filharmónia je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

MK SR

Sledujte náš kanál na Youtube
Navštívte tím Streamboyz na Facebooku
Sledujte nás na Twittri
SK
EN

1. časť [00:47:30]1st part [00:47:30]

00:00
00:00
 • Off
 • Subtitles
 • Titulky

2. časť [00:49:55]2nd part [00:49:55]

00:00
00:00
 • Off
 • Subtitles
 • Titulky
0 Páči sa Likes

Slovak Chamber Orchestra

Sunday, October 01 2017, 7.00 PM
Serie BHS – Bratislava Music Festival, Column Hall of Slovak Philharmonic

Slovenský komorný orchester

Nedeľa 1. 10. 2017, 19.00 h
BHS – Bratislavské hudobné slávnosti, Stĺpová sieň Slovenskej filharmónie


Skladby vo forme balady sú esenciálnym stelesnením Salvovej poetiky, ktorá sa vyznačuje vypätou výrazovou intenzitou. Jeho hudobná reč je založená na syntéze inšpirácie slovenskou ľudovou piesňou s technikami európskej avantgardy, predovšetkým poľskej skladateľskej školy. Koncerty Bendu a Leclaira z obdobia vrcholného baroka, resp. raného klasicizmu, vynikajú nezávislosťou na dobovom štýle, určovaného predovšetkým talianskymi husľovými skladateľmi a virtuózmi. Ako sólista sa v týchto zaujímavých a menej uvádzaných dielach predstaví skvelý český husľový virtuóz Václav Hudeček, ktorý sa po dlhšom čase opäť vracia do Bratislavy.
Čajkovského Ročné obdobia vznikli na objednávku dvanástich klavírnych skladieb k jednotlivým mesiacom roku s programovými názvami. Pre svoju melodickú krásu a bohatý potenciál žije dielo na svetových koncertných pódiách aj vďaka rozmanitým transkripciám pre komorné či orchestrálne zoskupenia.


Compositions using the ballad form express the essence of Salva’s poetics distinctive by a tense expression. His musical language is based on a synthesis of Slovak folk song inspiration with techniques of the European avant-garde, mostly the Polish composing school. The concertos by Benda and Leclair come from the late Baroque or early Classicism, they are independent of the period style defined most of all by Italian violin composers and virtuosi. In these interesting and less frequently staged works the superb Czech violin virtuoso Václav Hudeček will appear as a soloist, returning to Bratislava after a longer period.
Tchaikovsky’s The Seasons were commissioned as a series of twelve piano pieces to particular months of the year carrying programme titles. For its beautiful melodies and strong potentiality the work has been appearing on world concert stages, also thanks to various transcriptions for chamber and orchestral ensembles.


 • VideozáznamVideorecording
 • VáclavVáclav FrkalFrkal svetlálights, zvuksound, HubertHubert GeschwandterGeschwandter zvuksound, StanoStano BeňačkaBeňačka kamerycamera, zvuksound, striheditor, PeterPeter GondaGonda technická spoluprácaIT supervisor, MarekMarek PiačekPiaček réžiavideo director, postprodukciapost-production
 • Vyrobila Slovenská filharmónia © 2017A Slovak Philharmonic Production © 2017
 • Slovenský komorný orchester
 • Slovenský komorný orchester