Online archív bol navrhnutý a naprogramovaný tímom Streamboyz. Videá sú umiestnené na serveroch občianskeho združenia Multiplace. Použitie, šírenie fotografií a audiovizuálneho obsahu tejto stránky len so súhlasom Slovenskej filharmónie. Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Slovenská filharmónia je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

MK SR

Sledujte náš kanál na Youtube
Navštívte tím Streamboyz na Facebooku
Sledujte nás na Twittri
SK
EN

1. časť 1st part

00:00
00:00
  • Off
  • Subtitles
  • Titulky
0 Páči sa Likes

Suchoň, Godár, Chausson

Sunday, March 22 2015, 4.00 PM
Serie SKO – Slovak Chamber Orchestra Concerts, Smal Hall of Slovak Philharmonic

Suchoň, Godár, Chausson

Nedeľa 22. 3. 2015, 16.00 h
SKO – Slovenský komorný orchester, Malá sála Slovenskej filharmónie

ProgramProgram
Eugen SuchoňEugen Suchoň
Serenáda pre sláčikový orchester, op. 5Serenade for string orchestra, Op. 5
Vladimír GodárVladimír Godár
Barkarola pre violu sólo, sláčikový orchester, harfu a čembaloBarcarolle for violin and orchestra
Ernest ChaussonErnest Chausson
Koncert D dur pre husle, klavír a sláčikové kvarteto, op. 21 (verzia pre sláčikový orchester)Concert for violin, piano and string quartet in D major, Op. 21

Eugen Suchoň bol jedným z vyvolených skladateľov, ktorí boli predurčení zabezpečiť Slovensku profesionálny a inštitucionálne organizovaný hudobný život. Serenáda opus 5 je jednou z prvých iskier neskoršej tvorivej explózie, ktorá výraznou mierou prispela k splneniu toho kréda. Vladimír Godár už síce nemusel bojovať o vybudovanie základov, predsa však je takisto vyvolencom. Jeho hudba je exportným „artiklom“ a dokáže reprezentovať Slovensko na najvyššej medzinárodnej úrovni. Ernest Chausson vstúpil do siene slávy okrem skladby Poém pre husle a orchester aj Koncertom pre husle, klavír a sláčikové kvarteto. Dielo svojou plnokrvnosťou doslova nabáda k zvýšeniu hladiny volumenu a stať sa orchestrálnym opusom.


  • Vyrobila Slovenská filharmónia © 2015A Slovak Philharmonic Production © 2015
Suchoň, Godár, Chausson