This online archive was designed and programmed by Streamboyz Team. Concerts are located on the Multiplace servers. Use and distribution of photographs and audiovisual content of this site only with the consent of the Slovak Philharmonic. This site uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies. Find out more. The Slovak Philharmonic is a state-subsidised organisation of the Ministry of Culture of the Slovak Republic.

MK SR

Subscribe to us Youtube
Like our team on Facebook
Follow us on Instagram
Follow us on Twitter

[ 1. časť – 01:44:49 ] [ 1st part – 01:44:49 ] [ iba audio > ][ audio only > ]

Play
00:00
00:00
  • Off
  • Subtitles
  • Titulky
0 Páči sa Likes

Organ recital IV – Thierry Escaich

Sunday, June 07 2015, 4.00 PM
Serie O – Organ Concerts, Concert Hall of Slovak Philharmonic


Vďaka skvelému staviteľovi organov Aristidovi Cavaillé-Collovi nastal v priebehu 19. storočia vo Francúzsku čulý ruch vo sfére tvorby pre kráľovský nástroj. Collove nástroje výrazne podporujú sonorizmus, ktorý je pre Francúzov typický.  Poprednými skladateľmi boli César Franck a Louis Vierne. Franck lavíroval medzi francúzskym zvukovým šarmom a postbachovskou nemeckou tradíciou. Vierne konal ako elegantný maliar a jeho Symfónie sú ojedinelými ukážkami prepojenia tradičného symfonizmu a novej tradície organovej hudby. Každý hráč na organe sa hrdí aj schopnosťou improvizovať; potvrdí to aj Thierry Escaich.


  • VideozáznamVideorecording
  • VáclavVáclav FrkalFrkal zvuksound, svetlálights, PeterPeter GondaGonda technická spoluprácaIT supervisor, StanoStano BeňačkaBeňačka kamerycamera, striheditor, réžiavideo producer, MarekMarek PiačekPiaček postprodukciapost-production
  • Vyrobila Slovenská filharmónia © 2015A Slovak Philharmonic Production © 2015
Organový recitál IV – Thierry Escaich